Československé Velikonoce

Naše přátelství se Základnou školou v Turzovce stále pokračuje. Navazujeme na tradici, kterou jsme před 3 roky započali a po vánočních přáních a Valentýnkách jsme si předali posly jara.Třídy na 1. i 2. stupni tvořily velikonoční přáníčka pro své slovenské vrstevníky. Každé přáníčko bylo krásné a originální. Aby si na nás naši sousedé vždy vzpomněli, do balíčku jsme přidali keramickou slepičku, kterou žáci vytvořili v keramickém kroužku. Doufáme, že jim vykouzlí úsměv na tváři a vyzdobí školní stěny. Ze Slovenska nám došla přání na Vel´kú noc (Velikonoce). Jako vždy jsme se nemohli vynadívat. Nápaditá přáníčka veselých barev, nejčastěji tvořená vystřihováním velikonočních motivů a lepená na papír. Jako malý jarní dáreček jsme dostali ošatku s malovanými a drátěnými vajíčky, které transport z východu přežily až na malý estetický nedostatek. Věříme, že jsme si navzájem poslali jarní sílu a energii a překonáme aprílové počasí, které teď v obou republikách panuje.

Nebyly nalezeny žádné obrázky

Nebyly nalezeny žádné obrázky

Sdílejte!