Okresní kolo Biologické olympiády

Biologická olympiádaV příjemně teplých dnech letošního jara proběhla okresní kola Biologické olympiády obou kategorií. Ve středu 26. března se sešli nejlepší přírodovědci osmých a devátých ročníků a odpovídajících tříd gymnázií v DDM v Uherském Brodě, aby změřili své znalosti i dovednosti ve znalostech naší přírody. Nás reprezentovali vítězové školního kola – Renáta Šťastná z 9.D a Josef Juřička z 8.D. Oba ukázali velmi dobré znalosti a ze 37 účastníků nakonec skončili na 8. místě a 12. místě.

V tomto týdnu se v úterý 8.dubna na uherskohradišťském gymnáziu setkalo 42 nejlepších přírodovědců mladší kategorie D, tzn. šestých a sedmých tříd. Po společném hodinovém testu byli rozděleni do tří skupin a absolvovali laboratorní práci, praktické poznávání živočichů a praktické poznávání rostlin. Za naši školu se vydali bojovat Karel Špaček ze 6.D a Eva Miléřová ze 7.B. Evička byla po loňském druhém místě velkou favoritkou a svoji úlohu splnila výtečně. S velikým přehledem a 20-ti bodovým rozdílem získala v této velice náročné soutěži fantastické první místo. Moc blahopřejeme a budeme věřit, že se v dalších dvou letech podíváme ještě o stupínek dále, protože starší kategorie pokračuje i krajským kolem.

Nebyly nalezeny žádné obrázky

Sdílejte!