Noc s Andersenem

Již po druhé se třída 3.C zúčastnila této akce knihoven.AndersenLetošní ročník byl ve znamení detektivních příběhů pro děti. Celým večerem nás provázel komisař Vrťapka. Po úvodních seznamovacích hrách (nebyli jsme jediní účastníci této akce) následovala beseda na služebně Městské policie ve St. Městě, kde jsme se dozvěděli spoustu zajímavých věcí z jejich práce. Po návratu nás paní knihovnice seznámila pomocí prezentace Pátrám, pátráš, pátráme…..,s autory detektivních knih pro děti a s jejich hlavními hrdiny. Spoustu knih jsme znali a tak jsme ji i doplňovali.  Potom se nocležníci rozdělili do třech družstev. Pokračovalo skupinové čtení, luštění šifer a výroba detektivních deníků. Následovala krátká přestávka s občerstvením od našich maminek. Pak se objevil dopis od komisaře Vrťapky, ve kterém nás prosí o pomoc. Ze staroměstské knihovny byla ve čtvrtek večer odcizena velmi vzácná kniha. Zloději zanechali na místě činu zakódovaný plán úkrytu. Vypravili jsme se po jejich stopách. Bylo to velmi napínavé, ale vrátili jsme se s prázdnou. Dali jsme jako správní detektivové hlavy dohromady a usoudili, že to možná byla léčka a jak se říká, pod svícnem je největší tma. Knihu jsme nakonec vypátrali, a to vedle knihovny. Paní knihovnice byly moc rády. To už ale byla doba velmi pokročilá, a tak byl každý moc rád, že se může zakutat do svého spacáčku, podívat se na krátký detetktivní příběh a ponořit se do říše snů. Už se těšíme na další ročník.

Nebyly nalezeny žádné obrázky

Sdílejte!