Turistická sobota

P1110608V sobotu 22. března jsme se v rámci našeho turistického kroužku vydali na další výpravu. Tentokrát jsme zvolili oblíbenou a osvědčenou trasu a naším cílem byl hrad Buchlov. Počasí, jak bývá poslední dobou zvykem, vyšlo přesně podle naší objednávky. Na obzoru se rýsovala nádherná a slunečná sobota. Nastoupením do autobusu jsme náš výlet začali. Pan řidič nás za drobný poplatek odvezl směr Břestek, odkud už jsme ale po vlastních pokračovali k Břestecké skále.  Dále jsme se vydali po lesní cestě do mírného kopce a zanedlouho už se před námi objevil krásný výhled na hrad Buchlov. Tady už ale p. uč. Škrabalová neodolala a odstartovala sérii po sobě rychle jdoucích „fotopastí“, která nás provázela až do úplného závěru. Dlužno podotknout, že ale jenom díky ní se úspěšně plní fotogalerie našeho kroužku. Následovala krátká zastávka na hradě, neboť slabší kusy našeho týmu začaly lehce funět a rudnout v obličeji. Udělali jsme tedy krátkou zdravotní a občerstvovací pauzu, během níž jsme si od našich žákyň pocházejících z Buchlovic vyslechli strašidelné a poučné pověsti a legendy o hradě a jeho historii, které byly plné čertů, krásných mladých slečen, zlata a jiné havěti.

Následující sestup do Buchlovic byl už jen třešničkou na dortu tohoto vydařeného dne. Celé naše putování jsme ukončili v Buchlovicích, kde jsme se prošli zákoutími krásného zámeckého parku a na závěr se spřátelili s místním pávem, kterému jsme, tak jako ostatně všem v průběhu celého dne, byli velmi sympatičtí.

 

Sdílejte!