Hola hola plastoškola!

OdpadyAť žijí plasťáci, igeliťáčci, odpaďáčci, papíráčci!  Letošní počasí zimním radovánkám zrovna nepřeje a únor připomíná svými vysokými teplotami spíše začínající jaro, kdy děti místo lyží a sáněk vytahují ven svá kola. Zimu nám připomněla pouze olympiáda v Soči, žáci nadšeně sledovali každý úspěch českých reprezentantů a ještě teď můžete obdivovat velmi zdařilou olympijskou výzdobu v prostorách budovy 1000. Se stejnou vervou, s jakou pojaly děti sportovní tématiku, se pustily i do výroby „plasťáčků, odpaďáčků, igeliťáčků a papíráčků“. Mohli jste je ráno potkávat cestou do školy ověšené taškami plnými různého odpadového materiálu. A vznikla vskutku povedená díla, fantazii se meze nekladly. Chodby nám teď stráží skřítkové, roboti, pohádkové postavy a človíčkové různých tvarů, barev a velikostí.  Někteří se naopak inspirovali zvířecí říší a  světem automobilů. Všichni žasneme, jakým úžasným způsobem lze využít kelímky, láhve, vršky, krabice či jiné věci, než se vyhodí do kontejnerů.  Děti pracovaly v týmech, každý výtvor je originál, opatřen kartičkou s názvem a jednoduchým popisem.

Druhý březnový týden po prázdninách nainstalují ekotýmy výstavu všech děl v prvním patře budovy 1000. Přijďte se podívat, stojí to za to! Všem malým umělcům patří velká pochvala!

 

Sdílejte!