Těšíme se na zahradu

zahradaKaždý den sluníčko nás láká ven. Letošní únorové počasí přímo vybízí spíše k práci na zahrádce než k zimním radovánkám, jarní nálada ovlivňuje i žáky nižšího stupně a místo kresby sněhuláků a zasněžených plání jsme se v pátých třídách vrhli na výrobu popisek k rostlinám v naší zahradě. Děti se tak mohly seznámit s různými rostlinami, se kterými se doposud nesetkaly nebo si naopak připomněly jim již známé druhy. Bude pro ně zajímavé rozmístit popisky v zahradě a srovnávat obrázky s jednotlivými živými bylinami, keři či stromy.

Naše zahrada prochází kompletní rekonstrukcí a nutno říci, že je to úžasná proměna. Již teď se těšíme, až ji budeme moci využívat v hodinách pracovní činnosti a přírodovědy. Máme rozplánovanou výsadbu a následnou sklizeň zeleniny, luštěnin a obilovin dle jednotlivých ročníků.

Třetí ročníky se budou věnovat pěstování luštěnin, ředkviček, salátu a kořenové zeleniny. Čtvrté třídy vysadí obiloviny a dýně. Stébel obilí využijí poté třeťáci ve výuce přírodovědy a z dýní si na podzim mohou děti vyřezat strašáky. Páťáci mají na starost podzimní úklid zahrady, rytí a hrabání listí. Na jaře vysadí slunečnici, kterou potřebujeme pro přikrmování ptactva v zimě, máme rozmístěny po škole a zahradě několik krmítek. Doufáme, že se nám zahradnická sezóna vydaří a dětem přinese práce na zahradě radost a cenné zkušenosti.

Nebyly nalezeny žádné obrázky

 

 

Sdílejte!