Dlouho očekávaný den

VIII.BKonečně nadešel dlouho očekávaný den. Těšili jsme se nepředstavitelně dlouho. Neučili jsme se! Teda učili – ale jen dvě hodiny. Zazvonilo a vyrazili jsme do jiné školy. Bude se nám to tam líbit? Nebo ne? Jak nás přivítají? Jaká bude svačina? Naše hlavy přímo praskaly těmito otázkami. Dorazili jsme tam. Profesorky nás dovedly do učebny, kde jsme strávili 4 hodiny. Na škole se ozval zvonek, to nás už nadchlo, jelikož to nebylo klasické zvonění, ale melodie HARLEM SHAKE. Paní profesorky se lekly a poté nám vysvětlily, že mívají každý týden jiné zvonění. Následovalo přivítání pana ředitele, který později odešel a my jsme mohli začít s programem – stavění stavebnice Merkur. Při téhle stavebnici jsme si měli osvědčit fyziku v praxi. Ze začátku se nám to nezdálo, protože na fyziku nejsme žádní experti, ale v průběhu jsme zjistili, že to není až tak těžké. Stavěli jsme domečky, mlýny, auta, panáčky.. Tak jsme se do toho zabrali, ani jsme si nevšímali, jak rychle ty dvě hodiny uběhly. Pak byla svačina, kterou jsme tam dostali. Ta byla vážně dobrá. Kofola, bageta a sladkosti, no co víc si přát? .. Nemůžeme říct, že jsme se na tu svačinu netěšili už od začátku. CRR! Zazvonilo na přestávku a paní profesorky nám oznámily, že se můžeme jít porozhlédnout po škole. Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město – tato škola nás přímo uchvátila. Bloudili jsme chodbami a zase jsme si neuvědomili, jak čas rychle letí a zvonilo na hodinu. Vrátili jsme se do učebny, abychom mohli dostavit naše stavebnice. A pomalu začít uklízet. A po pár minutách už jsme odcházeli. Tento den se nám hodně líbil. A děkujeme vedení školy, že vybralo zrovna naši třídu.

Za žáky VIII.B Zuzana Pleváková, Kateřina Šilcová, Kateřina Jansková, Kristýna LukášováLogoA dodatek na závěr: třída VIII.B se této akce zúčastnila v rámci projektu Centra přírodovědného a technického vzdělávání pro moderní výuku žáků středních a základních škol, který je podpořen ESF a státním rozpočtem ČR. Jsme partnery SOŠ a Gymnázia ve Starém Městě.

 

Sdílejte!