Den svatého Valentýna

ValentýnNa konci ledna napadl děvčata z IX. B nápad oslavit svátek všech zamilovaných. V rozhlase svou myšlenku vyhlásily a v pondělí 3. února byla u bufetu nachystána již krásná červená krabice na přáníčka – valentýnky.Zprvu jsme si myslely, že se zúčastní málo žáků, ale krabice se brzy začala pomalu plnit. Byly jsme překvapeny, kolik valentýnek se tam postupně objevuje. A nadešel den D – 14. únor a všechny vyznání lásky či přátelství jsme začaly rozdávat. Nejvíce valentýnek bylo rozdáno mezi žáky 9. ročníku. Všichni obdarovaní byli za valentýnku (v mnoha případech valentýnky) rádi a byli nadšení, že si na ně někdo vzpomněl. Nás potěšilo, že jsme mohly sice americký svátek lásky oslavit i v naší škole a že se zapojilo tolik žáků. (Terezie Machálková, IX. B)

Během února nevyráběly naše děti jen přáníčka pro své kamarády, či tajné lásky, ale opět navázaly na dálkové přátelství s našimi kamarády ze Slovenska. Třídy vyráběly přáníčka plné přátelství a kousek kamarádství si se žáky ze ZŠ Turzovka povyměňovali.

Nebyly nalezeny žádné obrázky

 

Sdílejte!