Ferda Mravenec ovládl knihovnu

SekoraZačátkem ledna vyhlásilo SVČ Klubko Staré Město a MěK Staré Město výtvarnou soutěž „S Ondřejem Sekorou na toulkách přírodou“. Soutěž byla vyhlášena k letošnímu 115 výročí narození Ondřeje Sekory. Asi všichni známe jeho „nesmrtelnou trojici“ postaviček kterými jsou Ferda Mravenec, Beruška a Brouk Pytlík. Těmito postavičkami se také inspirovali žáci 6. a 7. tříd naší školy, kteří namalovali obrovské množství krásných výkresů, které představili veřejnosti na vernisáži ve středu 12. února v Městské knihovně ve Starém Městě.

Do soutěže bylo nakonec odesláno 28 prací, byla těžká práce vybrat ty nejhezčí, krásných výkresů bylo mnoho. Přestože byla účast vysoká a celkem do knihovny dorazilo přes 280 výtvarných prací, naše škola, dokázala s přehledem ovládnout IV. kategorii  – 6.- 9. třída ZŠ a žákyně obsadily všechny pozice právě v této kategorii.

1. místo: Amálie Stejskalová, VI.D

2. místo: Johana Sajblová, VII.D

3. místo: Alžběta Pleváková, VI.D

Holkám z celého srdce gratulujeme a doufáme, že si krásné a hodnotné ceny užijí. Pro ty, kteří by výstavu rádi viděli máme dobrou informaci, výstava potrvá až do 19. března 2014.

Nebyly nalezeny žádné obrázky

Sdílejte!