Divadelní kroužek podruhé ve Zlíně

Ve středu 12.února se vypravilo 40 žáků z divadelního kroužku podruhé do Městského divadla Zlín. Tentokrát byla na programu hra od Williama Saroyana Tracyho tygr.

Příběh o tygrovi byl zprvu pro mnohé na pochopení těžký. Každý z nás si možná našel v díle svou vlastní myšlenku a možná si ho i každý jinak vysvětlujeme. A právě taková je i Saroyanova kniha. Děj nás zavádí do New Yorku, kam přijíždí mladý Thomas Tracy. Dostane práci ve skladech s kávou a jeho cílem je se dostat na nejvyšší možné místo a to na ochutnávače kávy. Během pauzy potkává krásnou dívku Lauru, do které se zamiluje. Po životních peripetích, kdy ho Laura opustí, v zaměstnání se mu nedaří, nakonec příběh končí dobře. A co ten tygr? Tygrem v tomto příběhu rozumíme naše druhé já, naši duši. Když jsme spokojeni, tygr je spokojen, když jsme zamilování, tygr křičí, když jsme nešťastní, tygr je v ohrožení, je zraněn, když v nic nevěříme, tygr umírá. Každý z nás je tygr a musíme se během života dost snažit, aby tygr neodešel.

A na závěr sám autor končí knihu slovy „….a tygr, jenž je láska.“ Neuškodí se nad hrou i knihou pozastavit a popřemýšlet nad dějem. My jsme se o to pokusili a možná mnozí mladí divadelníci získali další životní náhled.

Sdílejte!