Web Rangers

15V sobotu 8. února se naše devítičlenná výprava v čele s p. uč. Navrátilem brzy ráno vydala do kanceláří pražského Googlu na školení Web Rangers. Cílem tohoto vzdělávacího projektu je motivovat teenagery z celé České republiky, aby sami šířili znalosti a zkušenosti s bezpečným užíváním internetu mezi sebou. Projekt Web Rangers pořádá česká pobočka Googlu ve spolupráci s GEG ČR a E-Bezpečím. Během semináře jsme měli možnost při různých aktivitách poznat nové přátele ze všech koutů ČR a hlavně poradkyně tzv. „tety“, se kterými budeme spolupracovat na svých projektech. Před námi teď je nelehký úkol, a to zpracování vlastního projektu a posléze šíření nových poznatků  a zkušeností mezi co nejvíce vrstevníků.

 A tady je malá ochutnávka z programu: Icebreaking aktivity, Internet a my, E-Bezpečí, Google nástroje, nápady na vlastní projekt aj.

Po celou dobu školení jsme se mohli těšit skvělému kolektivu a výbornému jídlu. I přes značnou únavu jsme se domů v pozdních večerních hodinách vraceli nabytí novými vědomostmi a zážitky. Zajisté to byla pro všechny zúčastněné skvělá zkušenost, ale i příjemně strávený den.

Roman Valenta, 9.D

 

Sdílejte!