Olympiáda v německém jazyce

Veronika NovotnáZnalost cizích jazyků je neoddělitelnou součástí kvalitního vzdělání pro každého mladého člověka a významným předpokladem pro úspěšnou profesní kariéru.Prokázat stupeň osvojení jazyka a změřit své síly se spolužáky mohli žáci naší školy ve školním kole německé olympiády, která proběhla 16.prosince. V letošním roce zvítězila Veronika Novotná, žákyně 9.B a  2. místo obsadila Andrea Šatavová z 9.D. Obě žákyně dále postoupily do okresního kola, které se konalo 5.února  na ZŠ Na Výsluní v Uherském Brodě. Olympiáda se skládala z poslechu a  porozumění textu, popisu obrázku a konverzační části, která se opírala i o schopnost reagovat na běžné životní situace – umět  představit sebe i svou rodinu, vyprávět o bydlení, zájmech i o škole. Naše žákyně  Veronika Novotná se v okresním kole umístila na krásném 3. místě. Všem soutěžícím moc děkujeme za účast a snahu a výhercům srdečně gratulujeme. Zároveň přejeme mnoho dalších úspěchů a doufáme, že získané znalosti a dovednosti uplatní při studiu cizích jazyků na středních školách.

 

 

 

 

Sdílejte!