Nemůžu na to přijít, začíná mě to štvát..

Soutěžící Z5I těmito slovy si pomáhali ve středu 22. ledna soutěžící okresního kola Matematické olympiády kategorií Z5 a Z9.  Více než stovka se jich tradičně sjela do staroměstské základní školy. Páťáci řešili v průběhu devadesáti minut tři úlohy, deváťáci měli na čtyři úlohy čtyři hodiny. O náročnosti svědčí fakt, že ze 48 soutěžících páťáků bylo pouze 5 úspěšných řešitelů, z 55 deváťáků úspěšných bylo 11 dětí.

Nás potěšilo, že mezi nimi byli tři žáci školy. V první kategorii Anežka Berková a Natálie Zemánková získaly za 2. – 4. místo i ocenění.

V kategorii Z5 zvítězil Alexandr Skalský ze ZŠ Bánov a v kategorii Z9 Antonín Krmíček z Gymnázia Uherské Hradiště.

Jedna soutěžící své pocity v práci popsala:

„Pokoušela jsem se tento příklad řešit soustavou rovnic, logicky, sčítáním, domýšlením, dosazováním, odčítáním, prostě všechno, co mě napadlo. Už jsem měla pocit, že jsem blízko, že už to skoro mám, ale naráz mi úplně přestal myslet mozek. Ve všem jsem se ztratila. Čekala jsem až do konce, jestli mě něco ještě nenapadne, ale nic.“

Kategorie Z9 má pokračování v krajském kole. Držíme postupujícím soutěžícím pěsti.

 

 

 

 

Sdílejte!