Hrajeme si na školu

Přípravný kurz pro budoucí prvňáčky ZŠ Staré MěstoOd března bude v naší škole věnován prostor budoucím prvňáčkům, kteří poprvé zasednou do školních lavic v září 2014. Malí školáčci si spolu s rodiči zkusí, jaké je to být školákem. Děti se hravou formou seznámí s prostředím školy, s učebnami i s opravdovými učiteli, poznají některé budoucí spolužáky a samozřejmě si rozšíří a upevní získané vědomosti, znalosti a dovednosti z mateřské školy.

Obsah kurzu:

  • rozvoj hrubé i jemné motoriky
  • rozvoj sluchového a zrakového vnímání
  • nácvik grafomotoriky
  • rozvoj matematických představ
  • rozvoj myšlení a řeči (ne náprava řeči)
  • rozvoj paměti a pozornosti
  • nácvik základních dovedností pro snadnější adaptaci na školní prostředí
  • metodické pokyny pro domácí přípravu

Kurz bude probíhat v prostorách Školního poradenského pracoviště v budově 715 (budova, kde je školní družina a první třídy) vždy v úterý v rozsahu 10 lekcí. Začátek kurzu je 1. 3. 2014. Délka lekce bude přibližně 40 minut. Po celou dobu je na setkání přítomen rodič dítěte.

Začátek kurzu dle výběru rodiče:

Navrhujeme 3 termíny:

9:00 hod. termín vhodný pro maminky na MD a pro nezaměstnané rodiče

14:00.hod. ostatní

14:50 hod. ostatní

Kurz   je  zdarma  a povede  ho  školní   psycholožka  Mgr. Beáta   Kroutilíková, PhD.

Přihlášku rodiče obdrží u zápisu, nebo ji lze stáhnout na stránkách školy.

 Těšíme se na vás.

Přihláška Hrajeme si na školu

 

Sdílejte!