Poslední školní den v roce 2013

Den začal v 8 hodin u kina Hvězda, kde se sešli všichni žáci 2. stupně, aby si vybrali výhru za největší PF 2014počet hlasů v soutěži PeckaFilm. Čekalo nás filmové promítání rodinného a dobrodružného příběhu Cesta za Vánoční hvězdou. Pohádkový příběh se odehrává na Štědrý den v zasněženém Norsku. Pojednává o strastiplné cestě mladé princezny za objevením Vánoční hvězdy, která má prolomit kletbu nad královstvím. Na konci cesty u Otce Vánoc zjišťuje, že jedině ten, kdo v něco věří, má sílu, aby vše dokázal a jeho sen se vyplnil. Velice pěkně zpracovaný film nás pohladil na duši a díky tomu jsem se naladili na vánoční vlnu a začali jsme se těšit na vánoční pohádky v pohodlí domova. Z kina většina tříd zamířila zpět do školy, kde nás čekaly velice příjemné povinnosti. Ve vánočních besídkách ve třídách si žáci udělali své první Vánoce, generálku před těmi, co přijdou za pár dní. Třídy byly vyzdobeny, leckde byl i stromeček, z rádií se linuly tóny koled a všuce se to hemžilo barevnými balicími papíry. Každému udělal dárek od svého spolužáka velkou radost. Pak už následovala přání do nového roku a den nám utekl jako voda a vánoční prázdniny můžou začít.

Nezbývá nám než ještě jednou všem popřát krásné vánoční svátky a do roku 2014 splnění všech přání, která se nestihla vyplnit v tom roce předešlém.

Sdílejte!