Vánoční dílničky

DílničkyPoslední předvánoční týden se nese i v naší škole ve znamení blížících se svátků.  Vánoční dekorace a  svítící stromečky zdobí třídy i chodby, o přestávkách zní školou dětské hlásky za doprovodu kytar, houslí, trubky i klarinetu. To si žáci trénují koledy na společné páteční zpívání u stromečku. A jako každý rok měly děti z prvního stupně možnost vytvořit si tři pěkné výrobky na vánočních dílničkách. Zkušené vedoucí Klubka přichystaly materiál, stanoviště a žáci strávili příjemný čas tvořením malých dárečků a ozdůbek. Ti nejmenší si mimo jiné připomněli vánoční tradice a prohlédli krásný perníkový betlém. Pro žáky čtvrtých a pátých tříd bylo přichystáno ještě jedno překvapení – povídání o Vánocích v Lotyšsku. Lektorka Vivita, která letošní rok tráví ve Starém Městě, připravila poutavé vyprávění o zvycích a obyčejích v této dětem téměř neznámé zemi. Fotografie štědrovečerní tabule, vánočních stromečků, karnevalových průvodů, video z hlavního města Rigy, poslech koled – to vše dětem alespoň částečně přiblížilo život lidí v Lotyšsku. Celá prezentace byla vedena v angličtině s tlumočením do češtiny, děti si tak vyzkoušely, kolik stihnou během povídání zachytit známých slůvek. A především jsme si všichni nakonec uvědomili, že ať v Čechách či v Lotyšsku, všude na světě  chtějí lidé prožít vánoční svátky hlavně v klidu a pokoji společně se svými blízkými.

Nebyly nalezeny žádné obrázky

 

 

Sdílejte!