Pozorujeme přírodu a staráme se o ptáčky

PřírodaKalendářní zima je už za dveřmi, sníh nám sice prozatím nenapadl, ale občas mrzne, až praští.  Proto jsme na prvním stupni stejně jako v loňském roce rozmístili krmítka pro ptáčky na zahradu a do některých tříd. Děti se budou celou zimu starat, aby měli přezimující ptáci dostatek slunečnice a ptačího zobu.

V rámci pozorování zimní krajiny se poslední předvánoční čtvrtek žáci pátých ročníků vypravili prohlédnout bobří hráze na potoku Salaška. Obdivovali přitom tesařské mistrovství těchto vodních hlodavců. Rozděleni do skupinek cestou vyplňovali úkoly a zjištěné údaje si zapisovali na kartičky. Všímali si ptačích krmítek u domů, ptactva a ostatních zvířat. Mimo jiné také děti mapovaly rozmístění různých kontejnerů na tříděný odpad v okolí školy. Přestože bylo chladno a sychravo, všichni si zaslouží pochvalu za nadšení a důslednost při plnění úkolů.

Nebyly nalezeny žádné obrázky

Sdílejte!