Exkurze do Aircraft Industries, a.s.

letV úterý 3. prosince jsme se se zájemci z řad deváťáků vydali směrem Kunovice, kam jsme byli pozváni společností Aircraft Industries na exkurzi, která je součástí programu podpory nastupujících absolventů. Je obecně známo, že letecký průmysl se potýká s nedostatkem vysoce kvalifikovaných odborníků a je to bohužel problém i naší společnosti. Této otázce se firma na servis a výrobu letadel ve společnosti se Střední školou leteckou intenzivně věnuje a aktivně se podílí na řešení tím, že se snaží vytvořit lepší podmínky nastupujícím absolventům za účelem zvýšení jejich motivace a zájmu o uplatnění v tomto dříve velmi atraktivním oboru. V průběhu naší prohlídky jsme se měli možnost seznámit se servisem a údržbou letounů, které do společnosti zákazníci posílají. Měli jsme si možnost prohlédnout méně či více rozebraná letadla od zákazníků z Ruska, Bulharska a dokonce i z daleké Francouzské Guyany. Dále jsme měli možnost nahlédnout pod pokličku výroby letounů L 410, kterých tato firma ročně vyrobí asi 14 kusů. Viděli jsme celou výrobní linku, kde se krok po kroku skládá z jednotlivých komponent celé letadlo, přičemž celá tato operace trvá, jak nám bylo řečeno naším průvodcem, asi měsíc. Prohlídka firmy, která trvala něco přes hodinu, se nám velmi líbila a odnesli jsme si soustu nových informací. Nezbývá než doufat, že se nám také podařilo vzbudit v našich deváťácích zájem o strojírenství, popř. přímo o letecký průmysl.

Nebyly nalezeny žádné obrázky

Sdílejte!