Ať žije turistika!

P1100659I v náladovém listopadovém počasí jsme vyrazili za turistikou. Počasí jsme měli na sobotu objednáno fantastické, lýtka namasírovaná, proto nebránilo nic tomu, vydat se nadýchat čerstvého vzduchu a kochat se podzimní přírodou. Naše cesta začala ve Strážnici. Využili jsme cyklostezky, která nás zavedla do Tvarožné Lhoty, jež získala 2. místo v soutěži Vesnice roku 2012. Oskerušovou naučnou stezkou jsme pokračovali na Lučinu. Po cestě náročným terénem nám přišel vhod teplý oběd v restauraci Pod Šumárníkem. Posilněni a nabiti novou energií jsme se vydali kolem přehrady mírným stoupáním k vrchu Šumárník, kde v minulých časech stávala opevněná osada a hradisko s vysokými kamennými valy a dřevěnou palisádou. Neodolali jsme a „vyšplhali“ na celodřevěnou strážní věž, odkud jsme měli vyhlídku do okolí. V dáli jsme zahlédli Kněždub, rodnou vísku malíře Joži Úprky, kam směřovaly naše poslední kroky. Všem zúčastněným děkuji a těším se na další výlet s vámi!

Nebyly nalezeny žádné obrázky

Sdílejte!