Živá voda

ExkurzeNaši sedmáci navštívili ve dvou termínech expozici sladkovodních ryb na Modré, která je svým provedením ojedinělým projektem, který se zaměřuje na zachování přírodního dědictví příhraničního regionu včetně podpory rozvoje technické infrastruktury a ochrany přírody.

Již v září absolvovali svoji přírodovědnou exkurzi žáci 7.B a 7.D. V tomto týdnu navštívili Živou vodu i zbývající dvě třídy – 7.A a 7.C pod vedením p. uč. Renaty Hájkové a p. uč. Alana Navrátila. Protože mají právě sedmáci učivo s „rybí“ tématikou v plánu svého vzdělávání tohoto školního roku, chtěli jsme, aby se s těmito živočichy a jejich prostředím seznámili na vlastní kůži.

Projekt „Živá voda“ spočívá v představení významu vody v krajině a života  v ní formou přímého i vizuálního kontaktu s živočichy a rostlinami nad i pod vodou. Návštěvníci mají možnost sledovat život v potoce přes prosklenou stěnu, dále ve velké tůni s chladnomilnými rybami, např. pstruhy, mníky, apod., kde v prvním podzemním patře vstoupí průhledným 8m dlouhým tunelem přímo do světa pod vodou. Po levé straně uvidí život ve velké tůni, po pravici  a pod sebou život v rybníce se sumci, vyzami, kapry, líny, candáty, atd. Druhé podzemní patro umožní zhlédnout skrze průhlednou akrylátovou stěnu život v hlubině v 6metrové hloubce (v zimním období i se zimováním ryb pod ledem).

Věříme, že se exkurze žákům líbila a splnila svůj cíl a záměr a v příštím roce se na obyvatele Živé vody pojedou podívat i letošní šesťáci.

Nebyly nalezeny žádné obrázky

 

Sdílejte!