Florbal základních škol 2013/2014

Po roce se naši žáci zúčastnili okrskového kola florbalového turnaje, v minulosti známého pod názvem Orion Cup. V úterý 12.listopadu rozehráli své zápasy v hale Gymnázia Uherské Hradiště mladší žáci. Přihlásilo se 8 družstev našeho regionu, která se rozdělila do dvou skupin. V naší skupině se po losování setkala čtyři velmi silná družstva. A tak bylo jasné, že to bude tentokrát velice těžké. GUH jsme porazili 2:0, prohráli se ZŠ Sportovní 5:0 a v posledním zápase se ZŠ Za Alejí jsme potřebovali jakkoliv vyhrát. Dokonce jsme i dvakrát vedli, ale nakonec prohráli 4:2. Takže jsme nepostoupili ze skupiny a celkově skončili na 5.-6. místě. Vítězem se stalo tradičně družstvo ZŠ Sportovní.

O den později, 13.listopadu, se ve stejné sportovní hale sešlo deset družstev starších žáků. Opět losování a opět poměrně těžká skupina. Začali jsme se ZŠ Za Alejí těsnou prohrou 1:0, dále následovalo vítězství nad ZŠ Čtyřlístek 2:0, předposlední utkání jsme remizovali s GUH 1:1 a poslední zápas se ZŠ Unesco skončil bezbrankovou remízou. Pro postup do semifinále a dalších bojů nám stačilo v posledním utkání dát jediný gól a vyhrát 1:0. Nepodařilo se to … Přestože jsme letos nezískali žádné medailové umístění, tak kluci odehráli oba turnaje velice disciplinovaně a podali své maximální výkony. Děkuji jim za reprezentaci školy a s některými se budu těšit zase za rok.

 

 

Sdílejte!