Hlídka mladých zdravotníků navštívila hasičský sbor

N8vštěva hasičské zbrojniceVčera navštívila Hlídka mladých zdravotníků Hasičský  záchranný sbor v Uherském Hradišti. V rámci tohoto sboru pracují i paramedikové. Jsou to hasiči, kteří jsou školeni záchrannou službou první pomoci, účastní se jejich výjezdů a pak přímo v terénu poskytují první pomoc obětem požárů, dopravních nehod a jiných závažných situací, ke kterým jsou přivoláni.
Dozvěděli jsme se, co všechno toto povolání obnáší. Počínaje obsahem fyzických testů, praktickými cvičeními, vzděláváním a konče náročnými případy, kdy se hasičům díky včasnému zásahu podařilo zachránit nejeden lidský život. Rozebírali jsme možné praktické situace z pohledu nás záchranářů.  Nikdy by se z nás neměli stát zachraňovaní. Povídali jsme si o ohrožení elektrickým proudem, výbuchem hořlavých látek převážených cisternami při dopravních nehodách, neopatrných tonoucích plavcích, … Náš průvodce nám demonstroval,  jak v reálné situaci zásah hasičů skutečně vypadá. Po telefonátu do integrovaného střediska ve Zlíně se rozezněl prostorami signál vyzývající hasiče k přípravě na výjezd. Do dvou minut posádka hasičského vozu vyjíždí k zásahu. Netušili jsme, že se staneme skutečnými svědky takového zásahu. V Buchlovských horách došlo ke srážce dvou vozidel…
Zajímalo nás, čím vším jsou zasahující hasiči vybaveni. Byl nám předveden bílý těžký ochranný oblek do velkého žáru, protichemický oblek a dýchací přístroje. Prohlédli jsme si, jakým materiálem jsou jednotlivá zásahová vozidla vybavena. Potěšilo nás, že jsme si mohli vyzkoušet, jak se v autech sedí a osahat si jejich výbavu k zásahům. Na závěr jsme si prohlédli protichemickou laboratoř, poděkovali za obsažný výklad, rozloučili se a potěšeni novými zážitky se rozjeli do svých domovů.

Nebyly nalezeny žádné obrázky

Sdílejte!