Ekoškola

IMG_0299I v tomto letošním roce jsme se rozhodli pokračovat v ekologičtějším hospodaření naší školy. V rámci projektu Ekoškola chceme se členy ekotýmu zapracovat především na tématech odpady a okolí školy.Do všech tříd jsme pořídili odpadkové koše na třídění plastů, papíru, bia a ostatního. Pokračujeme ve sběru papíru, plastových víček a hliníku. Zapojili jsme se do projektu Recyklohraní, jehož součástí je sběr vysloužilého drobného elektroodpadu a použitých baterií. Do atria školy jsme pořídili lavičky, kde mohou žáci o velkých přestávkách odpočívat. Za pomoci pana školníka byl do atria přidán streetballový koš, který ocení zejména chlapci. Okolí školy si chceme udržet čisté, proto se podílíme na odklízení spadaného listí, pečujeme o školní zahradu a vypěstovanou zeleninu a ovoce zpracováváme v pracovních činnostech. Kromě toho jsme vytvořili popisky na vypínače, abychom mohli efektivněji šetřit elektrickou energií a stanovili ekologické hlídky, které kontrolují větrání v zimním období. Plánů na zlepšování okolí školy máme v hlavě spousty, proto nezbývá, než se pustit do práce, abychom se mohli i my pyšnit titulem Ekoškola.

Nebyly nalezeny žádné obrázky

Sdílejte!