Žáci 3. ročníku sklízeli bylinkovou zahrádku

Bylinková zahrádkaNa školních záhonech nesmí chybět bylinky, jako je pažitka, petržel, bazalka, dobromysl, majoránka, šalvěj, máta či meduňka. Bylinky zahradu nejen zpestří, ale i krásně provoní.Některé se využívají ve školní kuchyni, např. petrželová nať nebo pažitka. A v letošním školním roce na své školní zahradě sklízeli také žáci 3. ročníku. Středem jejich zájmu byla bylinková zahrádka vybudovaná jako součást projektu „Zahrada v proměnách času“, který je podpořený z Revolvingového fondu MŽP – Přírodní školy. Natrhanými bylinami pak provoněli chodbu přízemí budovy I. stupně příjemnou vůní. Žáci si do školy přinesli svůj oblíbený hrníček a pochutnávali si na voňavých bylinkových čajíčcích. A byly to právě tři poslední jmenované byliny: máta, šalvěj a meduňka, nad jejichž chutí a vůní si žáci tolik libovali, spokojeně popíjeli a přiřazovali rostliny k nápojům. Jak je možné bylinky použít,  žákům  prozradily pohádky.

Nebyly nalezeny žádné obrázky

Sdílejte!