Turistický výlet Střílky

Letošní turistickou sezónu jsme s naším Turistickým klubem pod vedením pP1100374ana učitele Navrátila a paní učitelky Škrabalové zahájili v sobotu 5. října. Již delší dobu jsme měli pomyšlení na romantickou obec Střílky a okolí. Bylo nádherné podzimní počasí, i když poněkud foukalo, což nám ale naše plány nemohlo v žádném případě zkazit. Autobusem jsme se nechali dovézt na náměstí ve Střílkách, odkud jsme stoupali kolem Čertových kamenů k prvnímu zastavení a to zřícenině Stříleckého hradu. Už dole v obci se k nám připojil kamarádský pejsek, kterému jsme „pracovně“ říkali Buřtík. Dělal nám průvodce po celou dobu naší cesty tam i zpět. Od hradu jsme pokračovali k památnému Ctiborovu dubu. Lesní cesta nás nasměrovala až k motorestu Samota, kde jsme si dali krátkou pauzu na oběd. Na zpáteční cestě jsme nezapomněli navštívit střílecký barokní hřbitov, který na nás dýchl starodávnou historií. V obci jsme se rozloučili s Buřtíkem a nezbývalo nám nic jiného, než se vydat přes Buchlovské hory domů. Sobotní výšlap nádherným prostředím Chřibů se vydařil, všichni byli dobře naladěni a už nyní se těšíme na další skvělý výlet.

Nebyly nalezeny žádné obrázky

Sdílejte!