Přírodovědná exkurze ve zlínské ZOO

Začátkem tohoto týdne se žáci 8. ročníků zúčastnili přírodovědné exkurze ve zlínské zoologické zahradě. LešnáPo dobrých zkušenostech z minulých let jsme pro ně objednali vzdělávací výukové programy nabízené vzdělávacím centrem zlínské ZOO se zaměřením na jednotlivé ekosystémy planety Země. V úterý 1. října žáci tříd 8.A a 8.B absolvovali programy „LEDOVÉ SVĚTY“ a „ŽIVOT POD MOŘSKOU HLADINOU“. Během obou výukových programů ve vzdělávacím centru ZOO „Tyrol“ se dozvěděli mnoho zajímavých informací a závěrem zjišťovali své nově nabité vědomosti. Ve středu vyrazili do stejného cíle žáci 8.C a 8.D. Tentokrát je čekaly programy s názvem „AMAZONSKÝ DEŠTNÝ PRALES“ a „SAVANY AFRIKY“. Druhý jmenovaný program  neprobíhal v učebně vzdělávacího centra, ale přímo v ZOO mezi africkými zvířaty. Žáci tak měli možnost si přímo „osahat“ některé typické přírodniny (vejce pštrosa, kopyto zebry, roh nosorožce, kůži slona, …).Po oba dny byla návštěva ZOO samozřejmě spojena s prohlídkou expozic a výběhů jednotlivých zoogeografických oblastí, podle kterých je zlínská ZOO uspořádána. Novinkou pro letošní rok byla originálně utvořená expozice „Etiopie II“ a zcela nová expozice Hala-bala. Čekali na nás také noví chovanci zlínské ZOO v podobě hyen skvrnitých, pand červených a tapírů čabrakových. A kdo měl štěstí, mohl zahlédnout ve výběhu i trojici nádherných koťat tygrů usurrijských. Počasí bylo po ránu chladivé, ale sluníčko nás brzy spolehlivě zahřálo. Exkurze byly opět příjemným zpestřením výuky, a tak se budeme těšit i na příští rok …

Nebyly nalezeny žádné obrázky

Sdílejte!