Evropský den jazyků

Den jazykůJiž tradičně jsme s našimi žáky oslavili Evropský den jazyků, který připadá na 26. září.  V rámci této tradice byly pro všechny ročníky přichystány nejrůznější aktivity.

Žáci 6. ročníku měli za úkol v areálu školního atria nakreslit jakékoli zvíře, anglicky popsat jednotlivé části těla a poté i ústně představit.

Žáci 7. ročníku si hodinu okořenili zpěvem anglických písní, čemuž předcházel poslech a doplnění chybějících slov v textu.

V 8. ročnících si žáci vyzkoušeli angličtinu z praktického života. Jejich cílem bylo ve dvojicích seskládat rozhovory – návštěva u lékaře, v restauraci, nákup oblečení.  Poté se dialogy naučit a prezentovat před třídou.

Úkolem našich nejstarších žáků byla práce s textem a následná prezentace anglicky mluvících zemí – Kanada, Velká Británie, Skotsko, USA, Irsko, Austrálie.

V rámci hodiny věnované Evropskému dni jazyků si žáci vyzkoušeli hodinu angličtiny v jiném duchu, zaměřili se zejména na konverzaci, naučili se novou slovní zásobu a odnesli spoustu nových a příjemných zážitků.

Nebyly nalezeny žádné obrázky