Olympijský den 3. tříd

Dne 25.září si žáci třetích tříd oddychli od učení a podnikli pěší výlet do Uherského Hradiště.V rámci loňského projektu Hasík měli slíbenou návštěvu Záchranné služby  a HZS. Tady jsou některé nejzajímavější postřehy:

„U hasičů jsem se dozvěděla, že mají při poplachu dvě minuty na to, aby se oblékli a připravili. U záchranářů jsem viděla obrovský stroj. Určitě je i hodně těžký.“      Helenka, 3. A

„Výlet se mi moc líbil. Na záchrance jsem potkala zdravušku z tábora a u hasičů se mi moc líbilo proto, že i já se chci stát hasičkou.“      Kačka, 3. A

„Na záchranné službě nám ukazovali lehátko pro pacienty a plyšáka Kryštůvka. To je moc vzácný plyšák. Toho dostane jenom  dítě, které jede v sanitce jako pacient a je při ošetření moc hodné. Hasiči nám ukazovali auta a člun železný a gumový.“           Míša, 3.B

„U záchranky jsme si vyzkoušeli přístroje a viděli jsme dva výjezdy sanitek. Hasiči nám ukázali auta a byli jsme u nich v kuchyni.“                          Šimon, 3.B

„Na záchrance jsme si zkoušeli dlahu a krční límec. U hasičů měli pěknou písničku na poplach a taky měli pět aut. Jedno se venku umývalo. Měli tam také figurínu, která vypadala jako člověk. Já jsem se moc lekla.“    Eliška V., 3.C

„U hasičů jsme si prohlíželi auto jménem Denis a taky tam voněl oběd. Byla tam i posilovna.“    Anička, 3.C

 

Sdílejte!