Exkurze do Dalešic a Dukovan

ExkurzeDne 26.září jsme se vydali objevovat zajímavosti elektráren Dalešice a Dukovany. Třídy IX.A a IX.B se pod vedením p. uč. Škrabalové a  p.uč. Navrátila nejprve vydaly do jaderné elektrárny Dukovany, kde zhlédly krátký film. Žáci si mohli prohlédnout model reaktoru a dozvěděli se mnoho dalšího o jaderné elektrárně. Mezitím třídy IX.C a IX.D pod vedením p. uč. Kubíkové a p. uč. Motyčky nejprve zavítaly do vodní elektrárny Dalešice. Na rozdíl od Dukovan se žáci dostali vybaveni bílými dělnickými přilbami do reálného provozu elektrárny. Po skončení prohlídky se skupiny vyměnily a zakončily exkurzi v Brně v Planetáriu. Tam zavítaly do jiných galaxií, na jiné planety a seznámily se se zajímavými souhvězdími. Z pohledu žáků jsme si nejvíce užili cestu autobusem, ale i zbytek dne.

Andrea Šatavová, Kristína Uhříčková, 9.D

Nebyly nalezeny žádné obrázky

Sdílejte!