Den pro Velkou Moravu

Exkurze ModráV pátek 20. září  se  žáci sedmých tříd vydali do Archeoskanzenu  Modrá, aby se zúčastnili programu Den pro Velkou Moravu. Pod vedením pana ředitele a  paní učitelky Škrabalové nejprve vyrazily třídy  VII. B a VII. D, které nejprve navštívily výstavu Živá voda.  Brzy je pod dohledem svých třídních učitelek paní učitelky Hájkové a paní učitelky Rudinské následovaly třídy VII.A a VII.C. V archeoskanzenu se žáci názorně seznámili s běžným životem lidí v době raného středověku. Zjistili, jak a z čeho se vyrábělo oblečení, co naši předkové jedli, jak bydleli, jaké používali zbraně. Nechyběly ani zajímavé informace z politických a kulturních dějin. Snad nejvíc všechny zaujalo zábavné vyučování, které vedl velmi výřečný mnich. Nechyběly ani starobylé tělesné tresty. Do práce se museli zapojit i vyučující. Dostali za úkol přepsat své jméno do návštěvní knihy hlaholicí.

Protože užitečných a praktických dovedností není nikdy dost, učili nás Velkomoravané bojovat a střílet z luku. Některým se střelba dařila, jiným méně, a kdo se chvíli nudil, mohl pozorovat různá domácí zvířata, která po skanzenu volně pobíhala. Zaplesalo také přírodovědné srdce paní učitelky Hájkové, protože přímo v areálu skanzenu objevila nádherný exemplář kudlanky nábožné.

A jak jednoduše zhodnotit celý program? Modrá byla skvělá!

Nebyly nalezeny žádné obrázky

 

Sdílejte!