Běh za čistý vzduch

Dne 19. září se naši žáci zúčastnili Dne bez aut, kde soutěžili ve štafetovém běhu.

Tato část programu nazvaná Běh za čistý vzduch měla upozornit zábavnou formou na ekologickou problematiku automobilové dopravy.  Naši žáci byli velmi úspěšní a vybojovali třetí místo. První dvě místa obsadila Sportovní základní škola. Počasí nám přálo, žákům chladnější teploty nevadily, zahřáli se sportovním výkonem. Náš štafetový tým běžel ve složení Markéta Koubková ze 4. A, Klára Tomiková ze 4. C, Tomáš Obdržálek ze 4.B, Michaela Unzetigová ze 4. D, Michal Šmíd z 5. A a Barbobra Jagošová z 5.A – obsadil 3. místo..

Uherskohradišťský den bez aut se konal na Masarykově náměstí, kde byl také i start štafetového běhu. Jeho trasa pokračovala přes Nádražní ulici, park a zpět na Masarykovo náměstí. Akce dostála svému jménu, protože doprava byla opravdu v nádražní ulici zastavena. Naši žáci měli zároveň možnost účastnit se doprovodného programu na náměstí, jako například zhlédnout ukázku první pomoci, instruktáž správně vybaveného kola v podání Policie ČR nebo získat informace v infostáncích lokálních ekologických sdruženích.

Den bez aut je celoevropská akce, která připadá na 22. září. U nás tato akce není tak známá, ale například v sousedním Německu je poměrně populární a právě v tento den velké množství Němců nechává auta zaparkovaná doma. Den bez aut je i spojen s cyklojízdami, kterých se účastní tisíce lidí. Pevně doufáme, že příští rok se nám podaří dosáhnout ještě lepšího umístění. A jak jste strávili Den bez aut vy?

Sdílejte!