Zaostřeno na jižní Moravu

Letos podruhé (stejně jako loni) zakončili mladí turisti turistickou sezonu třídenním výletem. V hledáčku jsme měli malebnou vesničku Velké Pavlovice na jižní Moravě. Pod vedením pana učitele Navrátila a paní učitelky Škrabalové jsme se v pátek po vysvědčení 28. června sbalili a s P1080674různorodými pocity se vydali směr Břeclav. Naším třídenním útočištěm se stala turistická ubytovna TJ Slavoj. Hned po příjezdu jsme zjistili, že je v těsné blízkosti fotbalového hřiště, což ocenila zejména pánská část osazenstva. Po skvělé večeři jsme neváhali a šli si „zakopat“. V sobotu po snídani jsme vyrazili „dobýt“ náš turistický cíl a sice vodní nádrž Nové Mlýny. Cesta vedla přes vesnici Zaječí s dominantou kostela sv. Jana Křtitele, kde jsme se v parném dni občerstvili alespoň zmrzlinou v malé cukrárně. Cesta ubíhala rychle, ale únava na některých členech skupiny již byla znát. Na dohled jsme měli vísku Nové Mlýny. Zděšeni zjištěním, že jsme teprve v polovině cesty, jsme se na malý moment utábořili na návsi a nasávali poklidnou atmosféru vesnice. Podpořili jsme místní podnikatele a v jedné nejmenované restauraci jsme se zastavili na oběd. Oběd nám moc chutnal a všem nám vlil do žil novou energii a chuť na další trasu cesty. Kolem chatařské oblasti jsme se „protáhli“ až k novomlýnským nádržím. Některé z nás překvapila jejich rozhloha. Podél břehu jsme pokračovali do Zaječí, odkud jsme nasedli na vlak a ten nás dopravil zpět k dočasnému domovu. Někteří z nás si dali po večeři fotbálek, jiní se převtělili do rolí banditů a šerifů v karetní hře Bang. Sobotní dvacetikilometrová „procházka“ nás zmohla, proto jsme byli všichni vděční za postel. V neděli nás ještě čekala adrenalinovka v podobě laser game, kam jsme si odskočili na zpáteční cestě. Všem zúčastněným děkuji za jejich odhodlání strávit první prázdninové dny s turistickým kroužkem. Byli jste skvělí a těším se na další jistě neméně zajímavé zážitky v příštím školním roce.

Nebyly nalezeny žádné obrázky

Sdílejte!