Putování velkomoravským Starým Městem – Veligradem

PutováníŽáci IV. C přijali pozvání našeho města, Městské knihovny a IC a Historické společnosti Starý Velehrad na společné putování Veligradem. Setkali jsme se v neděli 2. června u Památníku Velké Moravy, kde nás uvítala knihovnice paní Rokytová. Úlohu našeho průvodce obdržel Doc. PhDr. Luděk Galuška Csc., který nás pozval na pohádkovou prohlídku Památníku Velké Moravy. Za velkého zájmu jsme si vyslechli jeho vyprávění a doplnili si tak znalosti získané na hodinách vlastivědy. Poté jsme se přemístili na autobusovou zastávku, kam pro nás přijel vláček Steelinka, se kterým jsme se vydali na putování Starým Městem. Projeli jsme památná místa velkomoravského Starého Města Na Valách a Na Dvorku, Za Zahradou, U Radnice, Na Dědině u sv. Michala, Na Zerzavici, Na kostelíku a U Víta. Pan Galuška i na těchto zastaveních poutavě povídal o archeologických nálezech a o životě v tehdejším Veligradě. Přestože nám během tohoto putování řádně vyhládlo, těšili jsme se z vlídného počasí a nejvíce ze společného setkání.

Nebyly nalezeny žádné obrázky

Sdílejte!