Piráti na cestě za pokladem

Ve středu 5.června se naši druháci vydali na výlet, který sliboval zkoumání starodávných tradic  ve skanzenu ve Strážnici  a velkolepou výpravu za piráty do Hodonína.Prohlídka muzea byla velmi zajímavá a poučná. Děti zhlédly původní lidská obydlí a milá průvodkyně jim vyprávěla o zvyklostech a životě lidí v dávných dobách. Nejen výkladem, ale i spoustou zapeklitých otázek a hádanek dokázala všechny zaujmout i pobavit. V závěru prohlídky si každý koupil nějakou drobnost na památku nebo dárek pro rodiče či sourozence. Největší úspěch slavily dřevěné píšťalky. Z těch měli všichni obrovskou radost.

Následující část dne patřila pirátskému tažení za pokladem. Po příjezdu do doupěte mořských vlků se malí zájemci o přijetí do stavu pirátského museli řádně obléct, pomalovat a zajistit si zbraně. Následovala výuka kormidlování lodě s hledáním indicií potřebných k nalezení pokladu. Po náročné zkoušce se všichni stali právoplatnými piráty s řádným osvědčením, poklad byl odhalen a spravedlivě rozdělen a unavení, ale spokojení žáčci se rádi vrátili ke svým rodičům.

Sdílejte!