Přírodovědná soutěž žáků 5. ročníku

Ve středu 22. května  jsme na naší škole připravili přírodovědnou soutěž pro žáky 5. ročníku.zlechov Soutěžní družstva tvořili žáci ZŠ Staré Město, ZŠ Nedakonice, ZŠ Jalubí, ZŠ Uherské Hradiště, ZŠ Ostrožská Nová Ves a ZŠ Zlechov. Celkem soutěžilo 110 dětí. Soutěž se skládala z teoretického testu přírodovědných znalostí a praktických úkolů. Žáci postupně procházeli šesti stanovišti a sbírali body za své znalosti. Na školním pozemku poznávali zástupce kvetoucích rostlin a stromů, v učebně přírodopisu živočichy, jednou ze tříd zavonělo exotické koření a cizokrajné plody, na zelené stezce se třídil odpad a v teraristickém kroužku LEGUÁNEK řešili žáci úkoly s živými plazy. Celou akci doprovázela skvělá nálada, nadšení žáků z plnění úkolů a dokonce také přívětivé počasí. A jak to vše dopadlo …? Titulem nejlepších přírodovědců se pro letošní rok mohou pochlubit žáci družstva ze ZŠ Větrná z Uherského Hradiště, na druhém místě skončilo první družstvo ZŠ Staré Město a třetí příčku letos obsadilo družstvo ZŠ Ostrožská Nová Ves. Vítězům blahopřejeme a věříme, že jejich zájem o naší přírodu bude pokračovat i v budoucnu. Všem ostatním děkujeme za účast a soutěžní nasazení …

Učitelům i žákům, kteří se podíleli na soutěži, velmi děkujeme a budeme se těšit na další ročník.

Výsledková listina přírodovědné soutěže

Nebyly nalezeny žádné obrázky

 

 

Sdílejte!