McDonald’s Cup 2013

McDonald'sCupPo úspěšném absolvování okrskového kola  se žáci mladší i starší kategorie probojovali do okresního finále. Mladí fotbalisté z 2. a 3. ročníku se probojovali do okresního finále, které proběhlo 16. 5. 2013 na stadionu 1. FC SLOVÁCKO v Uherském Hradišti.
Ve vylosované skupině B sehráli 3 zápasy. První proti ZŠ Mariánské Náměstí UB prohráli 2:4, druhý proti Hornímu Němčí vyhráli 2:0 a třetí s  ZŠ O. N. Ves vyhráli 3:0. Postoupili tak jako druzí nejlepší ze skupiny do semifinále. Tady na ně čekal snad nejtěžší zápas proti družstvu ZŠ D. Němčí, který sehráli 0:0, ale penalty rozhodly ve prospěch našich soupeřů 2:3. Potom už zbýval poslední zápas o 3. – 4. místo. Našimi soupeři byli v tento den už podruhé fotbalisté ze ZŠ Mar. náměstí UB, kterým naši podlehli 4:0.
Tentokrát kluci na vytoužený pohár a medaile nedosáhli, ale určitě se o to pokusí v příštím roce znovu. Mladé fotbalisty je nutno pochválit za jejich bojovnost a nasazení po celou dobu turnaje.
Sestava:

2. A     Samuel Straka, Jakub Kowalík
2. B     Kryštof Kejř, Adam Pohl
2. C     Lukáš Filípek, David Vícha, Ladislav Jakub Janča
3. A    Tomáš Tománek, Radim Slováček, Marek Regentík
3 .B    Tomáš Obdržálek
3. C    Dominik Hejda, Patrik Dvořák
3. D    Ondřej Vašíček

Starší fotbalisté ze 4. a 5. ročníku postoupili z 21 škol hrajících na okrskovém kole ve Starém Městě také do okresního finále. To se hrálo  současně s mladší kategorií.
Ve vylosované skupině A sehráli 3 zápasy. Porazili Osvětimany 2:1 a Bojkovice 2:1.
Třetí zápas prohráli se ZŠ UH Sportovní 1:10 (taktické šetření sil) a tak postoupili jako druzí do semifinále proti ZŠ Prakšice, kterou porazili 1:0.
Ve finále se opět utkali se ZŠ UH Sportovní. Polovinu hrací doby udrželi díky velmi dobré hře 0:0, nakonec podlehli škole zaměřené na kopanou 3:0.
Získali stříbrný pohár a medaile a to je vynikající umístění v okresním kole.
Ve všech zápasech vynikal talentovaný hráč Tomáš Houdek z 5. C.
Nesmíme ale zapomenout poděkovat i všem dalším hráčům za skvěle odvedené výkony při hře.
Sestava:

4. A     Filip Hřib
4. B     Pavel Čechmánek, Veronika Hlaváčková, Roman Lapčík, Lukáš Matejkovič, Patrik Matejkovič, Natálie Slováčková
4. C     Jan Janík
5. B.    Matěj Rachůnek
5. C     Tomáš Houdek

 

Sdílejte!