Soutěž hlídek mladých zdravotníků ČČK

Ve středu 15.května  se ve Slovácké búdě v Uherském Hradišti uskutečnila okresní soutěž hlídek mladých OLYMPUS DIGITAL CAMERAzdravotníků. Celkem se soutěže zúčastnila čtyři družstva.

Soutěžilo se v šesti teoretických i praktických disciplínách. Rozhodčí prověřovali znalosti dětí v oblasti historie Mezinárodního hnutí Červeného kříže, červeného půlměsíce a Českého červeného kříže. Uspět bylo třeba i v rozpoznávání léčivých bylin. Na jednom ze soutěžních stanovišť děti vyplňovaly test teoretických znalostí v poskytování neodkladné první pomoci, na dalším z nich prakticky ošetřovaly zranění. Svou zručnost a vynalézavost pak předvedly na stanovišti obvazové techniky. Posledním ze soutěžních disciplín byl transport raněných.

Hlídka velitelky Lucie Korvasové ve složení Renáta Šťastná, Kristýna Uhříčková, Tomáš Horníček a Roman Valenta získala prvenství. Na druhém, neméně ctnostném místě, skončilo družstvo pod vedením Karolíny Jankovičové, jehož členy byli Kristýna Bruknerová, Eva Dosedělová, Johana Sajblová a Marek Železník.

Doufejme, že stejně úspěšní budeme i v krajském kole, které proběhne v červnu v Blansku.

Nebyly nalezeny žádné obrázky

Sdílejte!