Štěpánka VIII.

Kdo by si myslel, že je to jméno princezny z nějaké nové české pohádky, tak by se spletl. Je to konečné umístění naší žákyně Štěpánky ANDRÝSOVÉ v krajském kole biologické olympiády. Kdyby tam místo té osmičky byla jednička, tak by to ale pohádka byla. A jaká … Každopádně Štěpánka bojovala v pátek 10. května ve zlínské ZOO – Lešná jako lvice. Po náročném teoretickém testu, kde nasbírala poměrně hodně bodů, naslédovala laboratorní práce. Ta byla hodnocena jako jedna z nejlepších. Následovalo poznávání rostlin a živočichů. Kytičky dopadly ještě dobře, kdy ze 20 možných bodů získala 15,5 bodu. Bohužel u živočichů už se jí to nepodařilo zopakovat. Možná i proto, že drtivou většinu položek představovali zástupci hmyzu. Po celkovém součtu všech bodů dosáhla výsledku 95 bodů. Vítězka celé olympiády měla bodů 105. To znamená, že mezi prvním a osmým místem byl rozdíl pouhých 10 bodů!!! Štepánce děkujeme za vzornou reprezentaci školy a budeme jí přát další úspěchy, tentokrát už na škole střední …

Sdílejte!