Moravský kras

První májový čtvrtek vyjeli žáci čtvrtých tříd na výlet do Moravského krasu.

Již tradičně, jak bývá zvykem výprav naší školy, jsme nahlédli  nejdříve z horního  a následně i z dolního můstku do hlubiny propasti Macochy. Lesní pěšinkou jsme sestoupili ke  vchodu do Punkevní jeskyně, kde nás již vyhlížela průvodkyně a ta nás zasvětila do tajemna jeskynního království. Největším dobrodružstvím byla plavba na lodičkách po říčce Punkvě. Příjemnou procházkou jsme se přesunuli ke Kateřinské jeskyni, která nás ohromila svými obrovskými prostory Hlavního dómu. Vyzkoušeli jsme si akustiku dómu zpěvem písně o Hradišti. Za odměnu jsme nahlédli na spícího netopýra velkého. Zpáteční cestu ze Skalního mlýna jsme si vylepšili jízdou místním ekovláčkem a s napětím jsme vystoupali  lanovkou z Pustého žlebu zpět k chatě Macocha. Po utracení posledního kapesného jsme smutně opouštěli slunný Moravský kras a vraceli jsme se do deštivého Starého Města.

Nebyly nalezeny žádné obrázky

Sdílejte!