Ekotým v Praze

PrahaVe čtvrtek 2. května jsme se se členy ekotýmu rozjeli do hlavního města. Sdružení Tereza pro nás připravilo výukový program. Všichni jsme se hodně těšili. Po krátkých seznamovacích aktivitách jsme chtěli vědět, jak pokračovat v programu co možná nejefektivněji. Jsme mladý tým, který nemá prozatím mnoho zkušeností, a proto každá rada pro nás byla cenným přínosem. Žáci z ekotýmu se dozvěděli, jak se pokusit zapojit do projektu celou školu, jakým směrem by se mohly naše aktivity odvíjet, co udělat pro to, abychom se mohli ucházet o titul Ekoškola. Po zhruba tříhodinovém programu nás čekala prohlídka města. Přes Staré Město, které na nás dýchlo starodávnou historií, jsme se vydali na Staroměstské náměstí, kde nás okouzlil pouliční kouzelník. Naše kroky dále směřovaly ke Karlovu mostu. Množství turistů tlačících se dvěma směry nemohlo naše nadšení zkazit! Obdivovali jsme krásu sousoší na mostě. Při pohledu na Čertovku jsme si vzpomněli na „chobotničky“ a kochali se výhledy do okolí. Bohužel času nebylo tolik, kolik bychom si přáli. Proto jsme se vydali zpět na Václavské náměstí, odkud jsme museli zamířit k vlaku a Prahu nechat za svými zády. Zůstaly nám ale krásné vzpomínky a chuť a odhodlání vrátit se a vše si prohlédnout důkladněji.

Nebyly nalezeny žádné obrázky

Sdílejte!