Oborové dny 9.ročníků

IMG_1244Začátek posledního dubnového týdne byl ve znamení oborových dnů 9. ročníků. V letošním roce se nám sešlo celkem 5 rozmanitých skupinek. V pondělí jsme se s první skupinkou přenesli v rámci divadelního představení do období renesance, ve kterém se nám představil i sám Mistr Shakespeare, a dále jsme měli možnost zhlédnout dobový tanec a na závěr žáky čekala sladká odměna.
Úterní prezentace zahájila skupinka, která se snažila najít odpověď na velmi praktickou otázku, a to jak ušetřit elektrickou energii. Žáci nám nabídli několik velmi užitečných rad, které pomohou nejen ušetřit peníze, ale také chránit životní prostředí.
Z další skupinky by měl určitě radost Jan Ámos Komenský, jelikož využili jeho motto Škola hrou a učili se cizímu jazyku pomocí divadla. Žáci předvedli scénku v anglickém jazyce, která se odehrává v autoškole a setkali jsme se zde s tak trochu zvláštním panem instruktorem.
Na závěr se nám předvedly dvě skupinky, které se věnovaly ekologii. Jako první nám žáci prozradili zajímavosti o produkci odpadů a vysvětlili, jakým způsobem probíhá jeho likvidace. Dále jsme uviděli poutavou módní přehlídku z plastů a v prostorách školy bude k vidění nový druh umění – mozaika z vršků. Součástí prezentace byly i výsledky charitativního sběru hliníku a vršků pro Vaška z Jalubí.
Všem žákům, ale i jejich vedoucím patří velká pochvala za nápadité prezentace, ze kterých jsme si všichni odnesli spoustu zajímavých poznatků.

Nebyly nalezeny žádné obrázky

Sdílejte!