Ostrava

Konečně nastal čas na náš pravidelný, měsíční, sobotní, turistický výlet. Tentokráte do města proslulého těžbou uhlí tedy do Ostravy.  P1070906 Plány jsme měli obrovské, ale času velmi málo, jak jsme na sklonku dne zjistili. První naší zastávkou bylo hornické muzeum Landek park – největší v České republice. Expozice se nachází ve štolách skutečného historického dolu Anselm. Měli jsme možnost „sfárat“ důlní jámou v těžní kleci do prvního patra dolu a udělat si tak obrázek o velmi těžké práci horníků. Tuto expozici doplňuje výstava báňského záchranářství. Volně v areálu jsou umístěny exponáty související s hornictvím, jako např. těžební stroje, kombajny, důlní lokomotivy….

Z vrchu Landek jsme zamířili do centra Ostravy. Na Masarykově náměstí jsme neodolali vodotryskům zabudovaným přímo do dlažby a v parném počasí jsme se alespoň trochu ovlažili. Nemohli jsme vynechat vyhlídkovou věž Nové radnice, kde jsme z výšky 73 m měli dokonalý výhled na všechny čtyři světové strany. A protože smog nebyl znatelný, měli jsme Ostravu jako na dlani. Cestou na vlakové nádraží fanoušci Baníku Ostrava jistě nepohrdli krátkou zastávkou na Bazalech, a pak už stačilo jen říci: „Sbohem!“

Nebyly nalezeny žádné obrázky

Sdílejte!