Návštěva Slováckého divadla

V pátek 26. dubna se to na 2. stupni hemžilo více méně krásnými šaty, společenskými oděvy a obleky. Důvodem byla návštěva Slováckého divadla v Uherském Hradišti.Pro naše žáky byla přichystána hra od Oscara Wilda Jak důležité je ho mít… Na klasickou britskou komedii byli žáci v hodinách jazyka českého  připraveni, a tak se mohli nechat vtáhnout do humorného děje. Celé představení se točilo kolem tajemného jména Filip, za kterého se vydává Jack, majitel venkovského sídla. Po příjezdu do Londýna si mění Jack jméno, aby si mohl užívat života. Zde se také zamiluje do slečny Gvendolíny, které se jméno Filip velmi líbí. Matka Gvendolíny nesouhlasí se sňatkem Jacka a její dcery, protože Jack je nalezencem. Aby ke svatbě došlo, musel by Jack najít alespoň jednoho z rodičů. Vrací se proto na své venkovské sídlo, kam za ním přijíždí nejlepší přítel Algernon vydávající se na venkově za Filipa. Pod pseudonymem se zamiluje do Jackovy schovanky Cecílie. Hra vrcholí, když se Gvendolína s Cecílií potkávají a zjišťují, že obě milují Filipa. Pak už pánům nezbývá nic jiného než s pravdou ven.

Sdílejte!