Dopravní akce dětí a Policie ČR

V pátek 19. dubna dopoledne proběhla  před naší školou na náměstí Hrdinů dopravní preventivní akce, které se zúčastnila nejen policejní hlídka, ale i osmnáct žáků čtvrtého ročníku. Dopravní policisté kontrolovali jak doklady řidičů, tak i technický stav vozidla, použití bezpečnostních pásů, rozsvícená světla a také se měřila rychlost. Pokud kontrolovaný řidič měl doklady v naprostém pořádku a nedopustil se žádného dopravního přestupku, byl dětmi odměněn kresleným obrázkem, jablkem a pochvalou. Naopak jestliže bylo něco v nepořádku, dostal od dětí citron a výtku, že nedodržuje pravidla silničního provozu. Citrony se rozdaly ve většině případů za nerozsvícená světla, ale i za nepoužití bezpečnostních pásů, nezajištění nákladu a rychlou jízdu.

Během dvou hodin zastavili dopravní policisté celkem dvacet tři řidičů, kterým děti rozdaly dvanáct sladkých jablíček a jedenáct kyselých citronů. Doufejme, že si řidiči poučení od dětí vezmou za své a příště zůstanou všechny citrony dětem do čaje.

Nebyly nalezeny žádné obrázky

Sdílejte!