Vítězství v okresním kole biologické olympiády

Ve středu před velikonočními prázdninami jsem se dvěmi žáky naší školy odjel na okresní kolo biologické olympiády do Uherského Brodu. Tradičně dobře připravená soutěž v příjemném prostředí Domu dětí a mládeže patří mezi nejnáročnější a vědomostně nejkomplexnější, kterou si mohou žáci základní školy vyzkoušet. Sestává se z pěti položek – vstupního úkolu, teoretického testu, poznávání rostlin, poznávání živočichů a laboratorní práce. Vše je obodováno a jen vysoký zisk bodů ve všech pěti částech skýtá pro účastníky možnost se dobře umístit. Na prvních místech mnohdy rozhoduje nepatrný rozdíl jednoho či dvou bodů. Naší školu letos reprezentovali Jaromír Talák z 9.A a Štěpánka Andrýsová z 9.C. A byla to právě Štěpánka, která po loňském nepostupovém 3. místě, si letos možnost účastnit se krajského kola už nenechala vzít a celkově zvítězila před dalšími 38 velmi dobrými mladými přírodovědci našeho okresu. Nutno dodat, že letošní olympiáda byla vzhledem k opožděnému jaru výrazně náročnější oproti předchozím ročníkům, zvláště pak rostlinná část. A co teď …? Ještě trochu potrénujeme, doplníme pár vědomostí a 10. května pojedeme zkusit štěstí do Zlína, který hostí účastníky krajského finále. Takže držte ji palce, pěsti, aby dopadla co nejlépe …

Sdílejte!