Šetříme elektrickou energii

V rámci mezinárodní akce Hodina Země, která v letošním roce proběhla 23. března od 20.30 do 21.30, se žáci nižšího stupně naší základní školy v posledních dvou týdnech zamýšleli nad problematikou spotřeby elektřiny a obnovitelných zdrojů energie. Hodina Země je každoročně pořádána největší celosvětovou organizací na ochranu přírody. Jde o symbolickou akci za snížení spotřeby elektřiny, která se těší velké odezvě, letos se jí zúčastnilo kolem 152 zemí světa.

Při této příležitosti dostali žáci za úkol vytvořit projekty týkající se zdrojů elektrické energie. Bylo obdivuhodné sledovat, s jakou vervou a nadšením se většina do vypracovávání projektů pustila. Vznikla tematicky i výtvarně velmi zdařilá díla, která jsou nyní vystavena na nových panelech v prvním patře budovy nižšího stupně. Děti musí být oceněny především proto, že pracovaly naprosto samostatně ve skupinách a realizaci projektů si řídily samy bez pomoci učitelů, kteří fungovali pouze jako koordinátoři. Potřebné informace získávaly z různých zdrojů, z internetu, ale také z encyklopedií, učebnic a od svých rodičů. Dokonce i žáčci prvních a druhých tříd odevzdali výborné a hlavně nápadité práce přiměřené jejich věku. Projekty starších dětí na druhou stranu poskytují vskutku vyčerpávající informace k danému tématu, obohacené obrazovým materiálem. Všem žákům, kteří se na vytváření projektů podíleli, patří velká pochvala.

Nebyly nalezeny žádné obrázky

 

Sdílejte!