Okresní kolo recitační soutěže

Ve středu 6. března se tři žáci naší školy zúčastnili okresního kola recitační soutěže. Předvedli skvělé výkony, ale konkurence byla vysoká. Soutěžní texty, s nimiž (nejen naši) recitátoři bojovali o postupová místa, byly různorodé. Recitovala se poezie i próza. Děti volily díla velikánů české i světové literatury, jakými byli Jaroslav Seifert, Jan Skácel a další, ale zazněl například i úryvek z díla Stephenie Meyerové Stmívání, které je u dnešní mládeže tolik oblíbené. David Mařák z 6. C vystoupil s textem Marie Kšajtové Jak se z nás stali zajíci a žabáci, Lucie Korvasová z 8. D si pro své vystoupení vybrala Těsnohlídkovu Lišku Bystroušku a Renata Šťastná z 8. D předvedla své recitátorské schopnosti při přednesu části knihy Karla Foltina Sbohem, základko! Všichni recitátoři museli mít pro případ, že porota bude uvažovat  o jejich postupu do krajského kola, připravený i druhý text. Renča Šťastná porotu zaujala natolik, že společně se třemi dalšími recitátory bojovala o postupová místa, ale přednes Malého prince porotu bohužel neoslnil do takové míry jako recitace prvního textu.

I když se našim třem recitátorům nepodařilo postoupit do dalšího kola soutěžního klání, děkujeme jim za reprezentaci školy a pevně věříme, že je letošní výsledek neodradí od toho, aby se i v příštím školním roce opět recitační soutěže zúčastnili.

Nebyly nalezeny žádné obrázky

Sdílejte!