Video v angličtině o naší škole

S francouzskou školou z města Gençay spolupracujeme na e-Twinningových projektech již třetím rokem a v dubnu plánujeme společné setkání v Praze. Máme za sebou spoustu společných projektů, ale ten nejzajímavější jsme zrealizovali v průběhu února. S paní učitelkou z Francie jsme se domluvily, že by bylo pro žáky poutavé, kdyby mohli alespoň z dálky nahlédnout do našich škol. Vůbec jsme nemuseli dlouho přemýšlet a nápad byl na světě. Natočíme video o škole v anglickém jazyce! Žákům se tato myšlenka velmi líbila, i když měli zpočátku ostych vystupovat před kamerou. Pro pořádek jsme poctivě napsali scénář a na závěr si žáci rozdělili role. Scénář byl sepsán tak, aby měl každý možnost před kamerou vystoupit a užít si svůj kousek slávy.
Začátkem února přišel den D. Všichni byli nervózní, jak to jen bude probíhat. Již při první scéně ale nervozita opadla, žáci se náramně vžili do svých rolí a užívali si natáčení. Přes několik nezdarů, kdy jsme některé scény točili více než dvakrát, nechyběl žákům úsměv na tváři a panovala dobrá nálada.
Ve videu o naší škole se snažili žáci zachytit tu pravou atmosféru. Představují nejen sebe, ale i prostředí školy od šaten, přes jazykovou a počítačovou učebnu až po neoblíbenější místo ve škole – školní bufet. Loučíme se se slovy “Au revoir in Prague” (na shledanou v Praze) a těšíme se, že i my brzy nahlédneme do francouzské školy.

Video, které vytvořili staroměšští žáci

Sdílejte!