Finanční vzdělávání žáků

Logo EU OPVKPřed jarními prázdninami se vybraní pedagogové 2. stupně zúčastnili v rámci projektu ZŠ Bánov školení na téma „Finanční vzdělávání žáků“. První skupina absolvovala seminář v úterý 19. února na ZŠ Za Alejí v Uherském Hradišti, druhá skupina o den později na ZŠ Trávníky v Otrokovicích. Obsahem školení byly standardy finanční gramotnosti, metodika výuky a propojenost finanční gramotnosti do více předmětů (matematiky, českého jazyka, výchovy k občanství a ke zdraví,…). Finanční gramotnosti lze naučit i prostřednictvím her, což jsme si také vyzkoušeli. Jednalo se např. o výměnný obchod, rozpoznávání mincí za zády či pexeso na stát a jeho měnu. Druhá část semináře se točila kolem zvýšení osobní finanční gramotnosti. Mladé a sympatické pracovnice z GE Money Bank nás provedly světem bankovních kliček, zkratek a finančních pojmů. Takovou přednáškou by měl projít určitě každý občan, možná by potom nebylo tolik finančních problémů a člověk by nepropadl do tíživých životních situací.

Celé školení bylo propojeno různými metodami a velice rychle uteklo. Odnesli jsme si nejen nový pohled na předmět finanční gramotnost, ale zjistili jsme, že vše jde skloubit jak ve školním, tak i soukromém životě.

Sdílejte!