Tajemný svět Ekvádoru a Galapág

S mutimediální projekcí agentury Planeta 3000, jsme letos procestovali rovníkové oblasti jižní Ameriky. Našim průvodcem byl  odvážný a vtipný dobrodruh Adam Lelek. Společně s ním se vydáváme na sopečné souostroví Galapágy. Poznáváme jedinečnou krajinu, která je domovem želvy sloní, leguána mořského, lachtana tmavého, žraloka lagunového a mnoha dalších endemických živočichů. Zpět na pevnině v původním indiánském státě Ekvádoru,  jsme upozorněni na velkou kriminalitu v hlavním městě Quitu. Každou hodinu a půl se v jeho ulicích odehraje jedno loupežné přepadení nebo únos. Kečuové, původní obyvatelé And, nabízí na tržištích všechny možné druhy ovoce a zeleniny. Adam ochutnává pečené morče s oblohou.

Amazonie – deštný prales odkrývá svá tajemství, ale i krutou pravdu. Každé dvě vteřiny zmizí z povrchu planety deštný prales o rozloze jednoho fotbalového hřiště.

Velikonoční procesí mužů, žen a dětí, které na Velký pátek prochází historickým centrem a připomíná i nám, blížící se Velikonoce. Báječnou podívanou a vynikající kvalitu pořadu ohodnotí posluchači spontánním závěrečným potleskem…..

 

 

 

Sdílejte!